Державний центр зайнятості

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ

ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

 

 

19 червня  2020 року

 

ПРЕСРЕЛІЗ

 

На Буковині 6700 ФОПів звернулися до служби зайнятості для отримання допомоги по частковому безробіттю

 

На Буковині вже 6700 ФОПів, які не мають найманих працівників, звернулися до служби зайнятості для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Така допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності із розрахунку двох третин від бази нарахування єдиного внеску. 

  • Чернівецька область виявилася в лідерах по Україні за кількістю поданих документів від фізичних осіб-підприємців, які призупинили або скоротили діяльність на час карантину. Впродовж минулого та цього тижня під центрами зайнятості перебувала чимала кількість підприємців, оскільки термін подачі документів складає 90 днів з початку призупинення трудової діяльності, а область першою потрапила під карантинні обмеження, зупинили діяльність ринки, салони краси та інші підприємці, - зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Для отримання такої допомоги ФОПи подають оригінали документів у скриньку біля центрів зайнятості. Для надання консультацій підприємцям як правильно оформити пакет документів, вирахувати години скорочення діяльності, заповнити відомості, задіяні більшість фахівців служби зайнятості.

Нагадуємо, допомогу по частковому безробіттю на період карантину  можуть ФОПи, які  сплачували єдиний соціальний внесок. Така допомога надається на період призупинення/скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Довідково. Щоб отримати допомогу ФОПи мають звернутися до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ і зібрати необхідний пакет документів:

  • заява на отримання допомоги в довільній формі;

  • копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;

  • довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;

  • відомості про фізичну-особу підприємця.