Фото без опису

Досить часто життя буває непередбачуваним і складається таким чином, що потрібна саме правова допомога. За такою допомогою люди звертаються до юристів, адвокатів… Але не завжди такі послуги є доступними для пересічних громадян. Тому, багато питань залишаються невирішеними тривалий час не позбавляючи при цьому від проблем.

        Багато хто не знає про можливість отримати правову допомогу безоплатно!

        Безоплатна правова допомога - це правова допомога, що надається особі, яка її потребує, але не може її оплатити та фінансується коштом державного, місцевого бюджетів, або з інших джерел.

         Законом України «Про безоплатну правову допомогу» передбачено можливість отримання двох видів безоплатної правової допомоги – первинної та вторинної.

         Безоплатну первинну правову допомогу може отримати кожен. Вона включає в себе такі види правових послуг:

-надання правової інформації; 

-консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

-надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

        Безоплатна вторинна правова допомога, на відміну від первинної, надається соціально незахищеним і вразливим верствам населення, які визначені ст.14 Закону. Вона полягає у наданні таких правових послуг:

-захист;

-здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

-складення документів процесуального характеру.

        Отримати безоплатну вторинну правову допомогу, можна подавши відповідне звернення  безпосередньо до  Місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи до бюро правової допомоги.

Звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги, подаються особами, які досягли повноліття  за місцем фактичного проживання таких осіб незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування особи.

         Звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги , що стосуються дітей, подаються їх законними представниками за місцем фактичного проживання дитини або її законних представників незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування особи. Разом із зверненням про надання безоплатної вторинної правової допомоги   потрібно подати документи, що підтверджують належність особи до однієї з категорій осіб, зазначених вище.

          

        У разі необхідності, отримати правову допомогу можна  звернувшись безпосередньо до Кіцманського бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Кіцмань, вул. Незалежності, 83  або за тел.: 2-10-38.

Крім того, можна зателефонувати через систему інтернет – спілкування «Скайп» набравши «Кіцманське бюро правової допомоги», або «kitsmanske@legalaid.cv.ua»  щоденно з 9.00 до 18.00 год. (крім вихідних та святкових днів).

Також консультацію Ви зможете отримати, написавши на нашу електронну пошту  kitsmanske@legalaid.cv.ua та chernivetske@legalaid.cv.ua.

         Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за єдиним номером цілодобової телефонної лінії безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.