Фото без опису

 

З 1 липня 2022 року зросли розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення. Відповідно збільшилися розміри соціальної допомоги та виплат. Зокрема, зміни стосуються і виплат, які утримуються з одного із батьків на утримання дітей за рішенням суду.

         Отже, з 1липня  розмір  прожиткового мінімуму  для дітей віком до 6 років становить 2201 грн., а для дітей віком від 6 до 18 років — 2744 грн.

Відповідно до ч.2 ст. 182 Сімейного кодексу України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів з 1.07.2022 становить:

для дітей віком до 6 років — 1100,50 грн.;

для дітей віком від 6 до 18 років — 1372 грн.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів. Зокрема, у рішенні суд може прямо зазначити, що розмір щомісячних виплат має становити не менше прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Максимальний розмір аліментів становить 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

Варто зазначити, що процес зміни розміру аліментів відбувається автоматично, без звернень до органів державної виконавчої служби та суду.

 

У разi виникнення додаткових питань Ви можете особисто звернутися до        Кіцманського бюро правової допомоги за адресою: м.Кіцмань, вул.Незалежності, 83, або за телефоном (03736) 2-10-38.

Крім того, Ви можете зателефонувати за єдиним номером системи БПД 0800213103.