Як отримати субсидію від держави на землю

  • 123

 

До Кіцманського бюро правової допомоги звернувся громадянин, який від знайомих дізнався, що в цьому році власники земельних ділянок зможуть отримати субсидію від держави на землю.

Дійсно, згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції», що надаються з метою забезпечення безперебійного виробництва сільськогосподарської продукції, підвищення рівня продовольчої безпеки та економічної стійкості України.

Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами Державного аграрного реєстру з 1 вересня поточного року.

Отримувачами бюджетних коштів є як фізичні, так і юридичні особи, що оброблять не менше 1 і не більше 120 га земель сільськогосподарського призначення та відповідають іншим умовам програми:

  • заявниками можуть бути тільки громадяни України або юридичні особи, засновниками яких є виключно фізичні особи – громадяни України;
  • стосовно яких не застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності), передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
  • які не притягалися до кримінальної відповідальності та/або не мають незнятої чи непогашеної судимості, та/або не перебувають у розшуку;
  • до яких не застосовувалися спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції»;
  • які станом на дату подання заявки зареєстровані, але фактично не перебувають і не провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованій території України (Автономна Республіка Крим та м. Севастополь) або на територіях, які включені до затвердженого Мінреінтеграції переліку громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);
  • які не мають заборгованості перед бюджетом;
  • які не провадять господарську діяльність на території Російської Федерації та Республіки Білорусь;
  • керівники та/або бенефіціарні власники яких не включені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Сума виплати становить 3100 грн на один гектар землі, але не більше 372 тис. грн.

Заявки приймаються до 15 листопада 2022 року тільки через Державний аграрний реєстр. Заявки, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються.

Важливо, що дія програми поширюється виключно на землі сільськогосподарського призначення, зареєстровані в Державному земельному кадастрі та в Державному реєстрі речових прав.

Якщо земельна ділянка, що перебуває у власності/оренді отримувача, передана ним у користування іншій особі на підставі договору оренди чи суборенди, право на отримання бюджетних коштів на один гектар земель сільськогосподарського призначення має лише орендар/суборендар.

Дія програми поширюється на всю Україну, окрім територій, які включені до затвердженого Мінреінтеграції переліку громад, розташованих у районі проведення бойових дій, або які перебувають в тимчасовій окупації чи оточенні.

Заявка на отримання бюджетних коштів подається отримувачами до Державного аграрного реєстру (який доступний за посиланням www.dar.gov.ua) через особистий електронний кабінет.

На заявку накладається електронний підпис отримувача, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

У разі виникнення правових питань, отримати юридичну консультацію або роз’яснення можна звернувшись до Кіцманського бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Кіцмань, вул. Незалежності, 83 або за тел.: 2-10-38.

Також консультацію Ви зможете отримати, написавши на нашу електронну пошту [email protected] та [email protected].

Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за єдиним номером цілодобової телефонної лінії безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.