Фото без описуУ межах реалізації пілотного проекту щодо імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини, у практичну діяльність запровадженого наказом Офісу Генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціальної політики України від 01.06.2023 №150/445/2077/5/187, розроблено спільний алгоритм.

07.11.2023 року Кіцманським РС №4 філії Державної установи Центр пробації в Чернівецькій області, ініційовано робочу зустріч з начальником служби у справах дітей Неполоковецької територіальних громад, завідувачем сектору «Кіцманського бюро правової допомоги, начальником соціального захисту населення.

Алгоритм визначає механізм взаємодії уповноважених органів з питань пробації та служб у справах дітей, органів соціального захисту населення, служби у справах дітей, Бюро правової допомоги, щодо надання допомоги не лише неповнолітньому, якого засуджено до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, а й членам його сім’ї як таким, що потрапили в складні життєві обставини.

Мета Пілотного проекту полягає:

– у забезпеченні ефективної реалізації існуючих обов’язкових універсальних та європейських стандартів захисту та забезпечення прав дітей;

– виконанні вимог міжнародного законодавства при здійсненні досудового розслідування, судового розгляду у кримінальних провадженнях за участю неповнолітніх, а також при виконанні судових рішень щодо неповнолітніх.