Фото без опису

Проживання у цивільному шлюбі не позбавляє можливості довести факт спільного проживання, адже сімю складають особи, які спільно проживають, повязані спільним побутом і мають взаємні права та обовязки.

 

Які ознаки фактичної сім’ї, що складає фактичний шлюб між чоловіком та жінкою?

- спільне проживання чоловіка і жінки;

- взаємні права і обов’язки;

- спільний побут;

- ведення спільного господарства.

 

Суд вправі розглядати справи про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу за таких умов:

- має місце спільне проживання чоловіка та жінки однією сім’єю, термін

спільного проживання не менше п’яти років;

- мета встановлення факту (розподіл спільно набутого майна чи

спадкування за законом);

- відсутній спір про право.

 

Куди звернутися? 

Заява фізичної особи про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без укладення шлюбу подається в порядку окремого провадження до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за місцем її проживання.

 

Що має бути зазначено у заяві?

У заяві має бути зазначено:

         -який факт заявник просить встановити та з якою метою;

-причини неможливості одержання або відновлення документів, що

посвідчують цей факт;

-докази, що підтверджують факт.

 

         Які документи необхідні для подачі заяви до суду?

До заяви про встановлення факту проживання однієї сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу додаються документи і докази того, що між заявником та іншою особою мали місце фактичні шлюбні стосунки. Це можуть бути:

-докази, які підтверджують наявність факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу (свідоцтва про народження дітей, довідки з місця проживання, свідчення свідків, свідоцтво про смерть одного із подружжя, свідоцтва про народження дітей, в яких чоловік записаний як батько, квитанції, заповіти тощо, з яких вбачається, що подружжя вважали себе чоловіком та дружиною, піклувалися одне про одного);

-докази, що свідчать про спільне ведення господарства (спільна сплата рахунків, оформлення кредитів, докази про спільне придбання майна,

квитанції, довідки про спільне проживання та ведення господарства тощо);

-заява про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу.

У рішенні суду зазначаються відомості про факт проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд встановив цей факт.

 

Для отримання безоплатної правничої допомоги (правової інформації, консультації або роз’яснення з правових питань) звертайтесь до системи надання безоплатної правничої допомоги:

- контакт-центр ‒ 0 800 213 103 (дзвінки у межах України безкоштовні);

- Номер для дзвінків з-за кордону +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

-Усі сервіси системи БПД за посиланням: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua.

 

Нагадуємо, що Кіцманське бюро правничої допомоги знаходиться за адресою: м. Кіцмань, вул. Незалежності, 81. Прийом громадян здійснюється у робочі дні з 8.00-17.00 год. Поспілкуватися зі спеціалістами можна за телефоном 2-10-38.