Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає суб’єктів господарювання Буковини:

фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту),

оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків -

тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

До юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження.

Передбачено додаткову відповідальність,  якщо роботодавець  використовує працю  неоформлених працівників  повторно упродовж  двох років з дня виявлення порушення - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Недопущення до проведення контрольного заходу з питань виявлення неоформлених трудових відносин передбачає штраф у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує:

трудові відносини між роботодавцем та працівником мають бути належно оформлені.

Це є запорукою гідних, безпечних, здорових умов праці та якісного виконання працівниками своїх професійних обов’язків!