Фото без опису

 

 

У 2023 році за сприяння Чернівецької обласної служби зайнятості понад 5,8 тис. осіб знайшли роботу на Буковині. Більшість з них жінки – 3676 осіб.

Найбільша кількість працевлаштованих жінок в сфері оптової та роздрібної торгівлі, зокрема на посадах продавців-консультантів – 223, продавцями продовольчих товарів працюють – 160. Також 133 працюють кухарами, 116 – знайшли роботу в закладах освіти, зокрема вчителями. Роботу медсестри знайшли – 98, бухгалтера – 96, а 78 –  швачки. Також жінки працюють операторами котелень (109), підсобними робітниками (100), робітниками фермерського господарства (85) та робітниками з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва (68).

Для підтримки конкурентоспроможності на ринку праці 70 жінок отримали ваучери  на перепідготовку та підвищення кваліфікації за робітничою професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва».

«З початком війни дедалі більше жінок освоюють професії, які раніше були «чоловічими». Це впершу чергу пов’язано з тим, що чоловіки виконують свій військовий обов'язок. Така тенденція не те що збережеться у 2024 році, а навіть посилиться», – зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Довідково. Станом на 1 січня 2024 року на обліку у Чернівецькій обласній службі зайнятості було зареєстровано 26% чоловіків та 74%  жінок.  Загальна кількість безробітних – 1290 осіб та понад 700 актуальних вакансій.

 

 

Відділ організаційно-інформаційної роботи  

Чернівецького обласного центру зайнятості